Connect with us
Novosti

Arhitektonsko-dizajnerska izloĆŸba 50 do 50 – BAB 2021

IzloĆŸba 50 2 50 (50 to 50) predstavlja izbor 50 najznačajnijih brendova iz oblasti arhitekture i dizajna, čiji lideri su starosti do 50 godina.

IzloĆŸba 50 2 50

IzloĆŸba 50 2 50

Po ideji autora izloĆŸbe, istoričara umetnosti Marka Stojanovića, odabrani brendovi moraju da zadovolje joĆĄ jedan kriterijum, a to je da poseduju produkcijsku aktivnost u poslednjih 5 godina. U slučaju arhitektonskih biroa, da aktivno projektuju zgrade i enterijere, dok u slučaju proizvođača nameĆĄtaja, da imaju serijski proizvedene komade, koji su u poslednjih 5 godina u aktivnoj prodaji.

Arhitektonski biroi će biti predstavljeni kroz plakate i makete, dok će proizvođači nameĆĄtaja izlagati isključivo nameĆĄtaj i rasvetu. IzloĆŸba 50 do 50 predstavlja svojevrsnu uvertiru za glavni događaj – BAB 2021, kada će gotovo sve drĆŸave iz regiona na sličan način prikazati svoje arhitektonsko-dizajnerska aktivnosti.