ArchyEnergy 2024 govornici

Lazar Kuzmanov, arh. Kuzmanov and Partners

Lazar Kuzmanov

Lazar Kuzmanov (rođen 1968. u Titelu) diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu pod mentorstvom prof. Svetislava Ličine (1995) i stekao magisterij na istom fakultetu (2008).

Počeo je karijeru u Zavodu za urbanizam Novi Sad (1995-2001). U saradnji s arh. Iljom Mikitišinim, od 1997. do 2002. godine, osvojio je nagrade na arhitektonskim i urbanističkim konkursima. Od 2004. godine vodi sopstveni projektni biro Kuzmanov and Partners. U samostalnom radu projektovao je stambene i poslovne objekte u Novom Sadu, ističući se smelim oblikovnim pristupom i pažljivim radom na detaljima. Član je Inženjerske komore, Društva arhitekata Novog Sada (DaNS) i Udruženja primenjenih umetnika i dizajnera Vojvodine (UPIDIV). Od 2000. do 2004. bio je Pokrajinski sekretar za arhitekturu, urbanizam i graditeljstvo AP Vojvodine.

Takođe je učestvovao u nastavi na Departmentu za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu (1996-2012). Bio je predsednik Društva arhitekata Novog Sada i glavni urednik časopisa DaNS (2005-2008). Učestvovao je na preko pedeset izložbi i salona arhitekture u zemlji i inostranstvu, te je dobitnik brojnih nagrada i strukovnih priznanja.

Jugoslav Janjić

Jugoslav Janjić

Strastveno prateći svoju filozofiju dizajna koja odbija da pristane na arhitekturu čija je svrha izgubljena sama po sebi, Jugoslav Janjić je uspeo da održi jasnoću fokusa tima u svim projektima bez obzira na njihov obim. Neumoljiva odlučnost i istorija profesionalnog sporta naučili su ga da na svaki izazov gleda kao na priliku.

Kroz karijeru koja traje tri decenije, stekao je stratešku viziju koja mu je omogućila da pozicionira D/A kao jednu od ključnih ličnosti u srpskoj arhitekturi i kompaniju koja može da odgovori na bilo koji zahtev, kako na lokalnom tako i na međunarodnom nivou.

Aleksandar Osei Lartey

Aleksandar Osei Lartey

Aleksandar Osei Lartey je rođen 1978. godine u Novom Sadu. Vlasnik je i osnivač kompanije Synthesis Quatro, osnovane 2005. god. u Novom Sadu. Svojom vizijom jedinstvenih ideja i unikatnog dizajna postigao je da danas SQ nije samo dizajn studio već profesionalna arhitektonska kompanija koja obezbeđuje svojim klijentima pun opseg usluga i efikasna rešenja za sve na jednom mestu.

2014. godine proširuje poslovanje kompanije na tržište Bliskog Istoka, gde je veći broj referentnih projekata izveden u Dohi (Qatar) Dubai-ju i Omanu. SQ danas broji više od preko 500 uspešno završenih projekta širom sveta. A posebno je ponosan na svoj tim ljudi koji danas broji preko 20 članova.

Poslovno i privatno je jedan entuzijasta koji teži da svoje ideje i rad nesebično deli sa svima, I to mu čini posebno zadovoljstvo. „Volim sve što se tiče dizajna i crpim ideje iz svega što nas okružuje.“ Veliki ljubitelj prirode, osoba koja je zaljubljenik u sport i ekscentrik.

Nikola Martinović

Nikola Martinović

Nikola Martinoivć arhitektonski fakultet u Novom Sadu završava 2004. godine i nedugo potom krajem 2005. godine osniva studio N-Martin project

Za relativno kratak period studio je uspeo da ostvari visok ugled u svojoj branši, kako u Srbiji tako i u okruženju. Stalna želja za istraživanjem na različitim poljima u arhitekturi, praćenje trendova, primena tehnoloških inovacija, upotreba energetski efikasnih sistema učinila je da se studio razvije u jedan kompaktan tim koji može da odgovori svim zahtevima savremenog načina života. U svakoj oblasti arhitekture trudimo se da pomognemo klijentima i partnerima kako bi iskoristili sve resurse koji im se pružaju, a da pri tom ne utiču negativno na svoju okolinu, a samim tim da učine svoje okruženje boljim i lepšim mestom za život.

Rad studija je multidisciplinaran i obuhvata arhitekturu, enterijarska uređenja, urbanističke projekte, urbanističke i arhitektonske analize i istraživanja na poljima umetnosti i dizajna. U poslednjih par godina saradnja sa mnogobrojnim institucijama kulture posebno u oblasti muzejskog i galerijskog programa daje značajan doprinos u projektovanju i kreiranju prostora ove arhitektonske discipline, tako Nikola Martinović postaje jedan od vodećih stručnjaka u oblasti projektovanja pomenute arhitektonske discipline.

Dejan Mitov , M.Arch. Modelart Arhitekti

Dejan Mitov

Dejan Mitov završio je Master studije za Arhitekturu i urbanizam na Takultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, kao i Master studije za Oblikovanje proizvoda od drveta na Šumarskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Jedan je od osnivača studija Modelart Arhitekti koji postoji od 2009. godine. U periodu između 2013. i 2019. godine uključen u nastavi na Departmanu za arhitekturu u Novom Sadu kao asistent, gde je ujedno i član Centra za digitalni dizajn.

Osnovni cilj Dejanovog rada je realizacija arhitektonskih rešenja, odnosno prolazak kroz kompletan proces rada na jednom projektu od ideje do realizacije.

Radmila Marković Vavrin

Radmila Marković Vavrin

Radmila Marković Vavrin, mast.inž.arh., odg.inž.en.ef., osnivač i direktorica METFER Projekt Novi Sad. Rođena je u Brčkom u BiH 1983. godine. Završila je Fakultet tehničkih nauka - departman za arhitekturu u Novom Sadu, gde i živi od 2002. godine. Arhitekta projektant sa preko 15 godina iskustva, a već 10 godina i odgovorni projektant energetske efikasnosti zgrada.

METFER Projekt osniva 2020. godine kao ogranak firme METFER DOO sa misijom da implementira principe održivosti i energetske efikasnosti u projektovanje i izgradnju zgrada u Srbiji.

Đorđe Bajilo

Đorđe Bajilo

Gdin. Bajilo ima 20 godina profesionalnog iskustva. Njegova stručna oblast obuhvata ali se ne ograničava na razvoj arhitekture, upravljanje projektima i građenjem, koordinaciju, projekata nadzora, gradilište nadzora.

Glavne oblasti rada su dizajn i inženjering, građevinarstvo, nadzor građevinskih radova, upravljanje projektom i konsaltinga. U svom dosadašnjem radu je stekao profesionalno iskustvo radeći u Kancelariji za gradskog arhitektu Barselone (Hordi Buskuets) tokom 2002. godine, a nakon toga 4 godine u JP "Urbanizam" - Odeljenje za urbanizam Novog Sada do 2007. Nakon toga osniva kompaniju "DBA" doo. Od 2005. godine je redovni član UIA programa Sport & Leisure i član IAKS.

Projekte poslovnih i trgovinskih objekata poslednjih 17 godina definisali su veliki međunarodni lanci Lidl i McDonalds, nekoliko domaćih trgovinskih lanaca, poslovni objekti Generali i Stihl. Projekti Šoping mola Promenada i Retail parka Big Cee, kao i aktuelni projekat Industrijskog parka CTP u Novom Sadu.

Poslednjih nekoliko godina veliki stepen angažovanja je i u realizaciji projekata javnih prostora, pa je tako uspešno realizovan projekat Pozorišnog trga u Novom Sadu, aktuelni megaprojekat Almaškog kraja kao projekti javnih parkova, uređenja rečnih obala i slično.

Aleksandra Đipanov ArhBex

Aleksandra Đipanov

Rođena u Novom Sadu gde je završila osnovnu školu. Paralelno sa sticanjem diplome u srednjoj baletskoj školi stiče i diplomu Srednje građevinske škole (smer visokogradnja) u Novom Sadu i upisuje Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu. Diplomirala je sa visokim prosekom kao student generacije.

Nakon toga nekoliko semestara učestvuje u nastavi na beogradskom Arhitektonskom fakultetu kao asistent-demonstrator na predmetu drvene i metalne konstrukcije. Vraća se u Novi Sad gde radi u NIS-u (Naftna industrija Srbije) u sektoru za arhitekturu i polaže stručni državni ispit u društvu inženjera i tehničara u Beogradu.

Prilikom osnivanja departmana za arhitekturu pri fakultetu Tehničkih nauka u Novom Sadu učestvuje u nastavi kao asistent na predmetu arhitektonsko projektovanje. Obzirom da je ljubav prema arhitektonskom stvaralaštvu prevagnula u odnosu na edukativni rad, osniva sopstveni biro za projektovanje čija delatnost je bazirana na projektovanju i realizaciji enterijera stambenih i javnih objekata.

Bojan Baturan

Bojan Baturan

Rođen u Sarajevu 1979. godine, Bojan Baturan završio je srednju ekonomsku školu i ekonomski fakultet -smer marketing, u Novom Sadu. Poslovnu karijeru započinje 2005. godine u nemačkoj kompaniji Wurth, u auto diviziji, na poziciji predstavnika prodaje. Ubrzo postaje regionalni menadžer prodaje, a potom i direktor divizije auto i regionalni menadžer prodaje za Triathlon program motornih ulja i maziva.

Godine 2012. pridružio se kompaniji Renault Nissan Srbija, uvozniku za Renault, Dacia i Nissan vozila i rezervne delove. Tokom desetogodišnjeg staža u ovoj kompaniji, obavljao je različite funkcije, uključujući menadžera marketinga postprodaje, menadžera marketinga za Motrio & PLR za Adriatic regiju, kao i brand menadžera za Dacia vozila na Adriatic regiji, i druge.

Od 2022. godine, Bojan radi u kompaniji Rapid Invest na poziciji Izvršnog direktora.

Goran Lalić

Goran Lalić

Goran Lalić, rođen 1978. godine u Smederevu. Akademski razvoj otpočeo je 1996. godine na Ekonomskom fakultetu u Subotici (odeljenje u Novom Sadu), na kojem je diplomirao u oblasti marketinga. 2010. godine završio je prestižni, internacionalni MBA program na Atinskom univerzitetu za ekonomiju i biznis, kao jedan od petoro stipendista iz Srbije. 2016. godine je odbranio doktorsku tezu na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, na katedri za kvalitet, efektivnost i logistiku.

Tokom dvadesetogodišnje karijere u privredi, sticao je iskustva u kompanijama različitog profila i veličina. Poslednjih jedanaest godina je proveo u kompanijama koje posluju u oblasti energetike, konkretnije u oblasti prirodog gasa i obnovljivih izvora energije.

Trenutno je na poziciji direktora kompanije Advise Institute doo iz Novog Sada, koja uspešno posluje u oblasti edukacije i konsaltinga. U slobodno vreme je i predavač u oblasti obnovljivih izvora energije i poslovne strategije.

Miljan Salata

Miljan Salata

Miljan Salata, rođen 1992. godine u Beogradu. Diplomirao je 2016. godine na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu u studiju profesora V. Lojanice. Projektantsku karijeru započeo u birou Ole Scheeren-a u Pekingu, radeći primarno na tipologiji high-rise objekata. Nakon povratka u Beograd pridružuje se birou ZDL arhitekti i stiče iskustvo u radu na projektima turističkih kompleksa, rezidencijalnih vila, poslovnih i sportskih objekata.

Sa svojim kolegama i prijateljima u 4MIND aktivno učestvuje  na brojnim arhitektonskim konkursima gde je osvojio je više nagrada i priznanja. Jedan je od četiri osnivača Sfera Podkasta o Arhitekturi i Kulturi, kao i nedavno pokrenutog Sfera Foruma mestu susreta lokalnih kreativaca u javnom prostoru.

Igor Mikitišin

Igor Mikitišin

Igor Mikitišin, rođen 1991. godine u Beogradu, odrastao je u Novom Sadu, Srbija. Studirao je arhitekturu na beogradskom Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a završio je akademske studije na KU Leuven, Architecture Faculty, Sint Lucas School of Architecture, Gent, Belgija. Tamo je stekao dublja teorijska i praktična znanja o održivosti u arhitekturi i energetski efikasnom projektovanju. Profesionalno evoluirao kao arhitekta u beogradskim kancelarijama Arhi.pro i ZAP Beograd gde je savladao rad u arhitektonskom projektovanju velikih poslovnih, komercijalnih i stambenih objekata.

Voli da radi i kordiniše projekte u BIM-u i da proizvodi animirane filmove nekretnina i stanova u arhitekturi. Učestvovao je na brojnim domaćim i međunarodnim arhitektonskim konkursima u okviru biroa 4MIND gde je osvojio više nagrada i priznanja. Jedan je od četiri osnivača Sfera Podkasta o Arhitekturi i Kulturi, kao i nedavno pokrenutog Sfera Foruma mestu susreta lokalnih kreativaca u javnom prostoru.

Pored arhitekture, voli košarku, istoriju i klasičnu muziku.

Boris Antonijević Baumit

Boris Antonijević

Diplomirani inženjer građevine Boris Antonijević radi u kompaniji Baumit d.o.o. od 2008. godine, gde obavlja funkciju Product Manager-a. Na ovoj poziciji, Boris se angažuje u analizi tržišta, istraživanju proizvoda i implementaciji novih proizvoda sa centralnog sedišta Baumit-a na tržištu Srbije.

Takođe, vrši selekciju proizvodnog asortimana prilagođenog nacionalnom tržištu, kao i usklađivanje kvaliteta proizvoda prema očekivanjima i potrebama tržišta. Kontinuirano prati sve evropske i domaće propise koji se odnose na građevinske proizvode. Edukacija tržišta, partnera i zaposlenih je takođe deo njegovih odgovornosti, gde prenosi znanja stečena iz centralnog sedišta Baumita i drugih evropskih zemalja.

Posebno se angažuje na unapređenju sistemskog razmišljanja u korišćenju proizvoda, kako bi se osigurao visok kvalitet, sigurnost i dugotrajnost rešenja, doprinoseći tako većoj kompetentnosti Baumit brenda.

Nebojša Vasić Etex.jpg

Nebojša Vasić

Nebojsa Vasić, dipl.inž.građ. (59 godina), od 2012.godine je tehnički savetnik SNIAT-a u oblasti Suve gradnje. Izrada rešenja za hotele, stambene i poslovne objekte, shopping mall-ove, multiplex bioskope, bolnice i td., sa fokusom na otpornost prema požaru i akustiku.

Prethodni poslovi: rukovodilac investicija na Aerodromu u Nišu, nadzor i rukovođenje građevinskih projekata.

Hrvoje Komac

Hrvoje Komac

Direktor kompanije ift Rosenheim Hrvatska d.o.o., partner nemačkog instituta za građevinske proizvode ift Rosenheim Nemačka GmbH. Sa 20 godina iskustva u području sertifikacije i laboratorijskih ispitivanja građevinske stolarije. 2002. godine diplomirao drvnu tehnologiju na Šumarskom Fakultetu Univerziteta u Zagrebu. Nakon diplome zaposlen u serifikacijskoj kući Euroinspekt d.d. odgovoran za laboratorijska ispitivanja i sertifikaciju građevinskih proizvoda - parketa, podova, drvnih konstrukcija, prozora, vrata, fasada.

2012. godine pridružuje se najvećem nemačkom institutu za prozorsku tehniku ift Rosenheim GmbH kao stručnjak zadužen za implementaciju evropskih normi te sertifikaciju građevinske stolarije na području Slovenije i Hrvatske. 2017. godine postaje direktor prodaje ift Rosenheim-a za područje Balkana (Slovenija, Hrvatska, Srbija, Crna Gora i Bosna i Hercegovina) sa fokusom na ispitivanje i sertifikovanje prozora i vrata.

2018. do danas, obavlja funkciju direktora kompanije ift Rosenheim Hrvatska d.o.o. odgovoran za razvoj i poslovne rezultate instituta ift Rosenheim sa fokusom na laboratorijska ispitivanja i sertifikaciju građevinske stolarije, edukaciju proizvođača/klijenata u pogledu CE označavanja građevinske stolarije, te obavezna ispitivanja i sertifikacije prozora i vrata po normama/standardima Evropske Unije.

Đordje Kitić

Đordje Kitić

Rođen 1977. godine u Nišu, diplomirao je na Građevinsko-arhitektonskom fakultetu u Nišu na smeru arhitektura 2004. godine pod mentorstvom Mirjane Anđelković, Petra Mitkovića i Aleksandra Nikoljskog. Karijeru gradio u biroima Garage group architects Niš i Ortlos Graz do 2007. godine kada sa arhitektom Dušanom Nikolićem formira zajednički biro Alterno inc. Član je Društva arhitekata Niša i Inženjerske komore Srbije.

Alterno inc. deluje u sferi arhitekture, enterijera, urbanizma i dizajna. Veliki broj projekata je nagrađen na izložbama i arhitektonskim konkursima uključujući veliku nagradu Trijenala arhitekture, priznanje Salona arhitekture kao i predstavljanje Srbije na Piranskim danima arhitekture. "Ne postoji velika i mala već samo dobra i loša arhitektura."

Branislav Lj. Jovanović

Branislav Lj. Jovanović

Master Ekonomije, Master menadžer, EMBA i doktorant ekonomije na funkciji generalnog menadžera prodaje Axioma plus zadužen za stratešku komunikaciju sa inostranim partnerima i njihov nastup na tržištu. Odgovoran za saradnju sa kompanijama Profilink, Expalum i Rolka.

Preko 20 godina aktivno zaposlen sa više od 15 godina rada u kompanijama porodice Mošić. Otac tri devojčice i odgajivač pomeranaca :)

Dragana Korica

Dragana Korica

Dragana Korica je licencirani arhitekta sa diplomom master inženjer arhitekture Univerziteta u Beogradu - Arhitektonski fakultet. U Savetu zelene gradnje Srbije (SrbGBC) na poziciji izvršnog direktora je od 2017. godine.

Posvećena je realizaciji ciljeva organizacije koji podstiču i vode transformaciji srpskog građevinskog sektora i izgrađene sredine ka praksi zelene i održive gradnje. Vođena motivacijom neophodnog unapređenja sektora ka održivosti, kroz sve aktivnosti zalaže se da tema pozitivnog uticaja implementacije zelenih principa na životnu sredinu bude dostupna svim relevantnim akterima u sektoru, ali i široj javnosti.

Marija Simeunović

Marija Simeunović

Marija Simeunović je arhitekta, poslovni konsultant, trener i kouč. Diplomirala je na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu i magistrirala na interdisciplinarnim postdiplomskim studijama Scenskog dizajna na Univerzitetu umetnosti u Beogradu. Na uspešnu desetogodišnju korporativnu karijeru u menadžementu, nadovezala je isto toliko dug preduzetnički staž. Sve metode i tehnike koje podučava u svojim programima testirala je u sopstvenoj praksi. U radu povezuje biznis sa ličnim razvojem i veštinama komunikacije. Marija je sertifikovani NLP master i kouč.

Autorka je programa ARHITEKTURA BIZNISA u okviru kog pomaže arhitektama i vlasnicima arhitektonskih biroa da unaprede svoje biznise kroz organizaciju poslovanja, izgradnju efikasnih timova i razvoj strateškog poslovnog razmišljanja.

MAKETA BIZNISA je Marijina autorska radionica kroz koju učesnici celovito sagledavaju svoje poslovanje, (re)definišu kriterijume uspeha i otkrivaju nove potencijale svog biznisa.

Ivana Petronijević

Ivana Petronijević

Ivana Petronijević rođena je u Zagrebu, a diplomirala je na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Aktivna je kao arhitekta od 2002. godine u sferi projektovanja, investicija, razrade i realizacije projekata iz oblasti stambenih objekata, preko poslovnih kompleksa do hotela, u velikoj meri realizovanih u Srbiji, Grckoj i Italiji.

Prve arhitektonske korake započinje u timu izgradnje Hrama Svetog Save u Beogradu, potom postaje deo tima u projektnom birou Atelier Eva Vaništa Lazarević. Nastavlja profesionalni razvoj kroz saradnju sa arhitektonskim biroima u Atini i Solunu, a od 2013. do 2016. godine bila je deo tima Ministarstva odbrane RS koji je u nadležan za razvoj i izgradnju vojnih objekata. Od 2017. godine deo je kompanije Alumil YU Industry kao arhitekta konsultant na projektima. Aktivno se bavi istraživanjem tržišta Srbije i regiona u cilju širenja mogućnosti za razvoj kompanije i klijenata.

Smatra da svaki profesionalac pored obaveznog kontinualnog usavršavanja na stručnom planu, mora da ima i neguje društvenu odgovornost. Govori engleski, nemacki i grčki jezik.

Dušan Nikolić

Dušan Nikolić

Dušan Nikolić, rođen 1978. godine u Nišu, diplomirao na Građevinsko-arhitektonskom fakultetu u Nišu na smeru Arhitektura 2004. godine. Tokom studija i u godinama nakon diplomiranja radio kao saradnik na predmetima Osnovi projektovanja, Projektovanje javnih objekata i Projektovanje stambenih objekata. Stručno usavršavanje počeo u birou Garage group architects do 2007. godine kada sa arhitektom Đorđem Kitićem formira zajednički biro Alterno Inc u Nišu.

Od osnivanja biroa do danas radeći na svim poljima arhitekture realizuje veliki broj objekata i višestruki je dobitnik nagrada na izložbama i arhitektonskim konkursima. Učesnik i međunarodnih smotri arhitekture gde predstavlja Srbiju. Aktivni je član i potpredsednik Društva arhitekata Niša i Inženjerske komore Srbije.

Marija Šipetić-Bjegović

Marija Šipetić-Bjegović

Rođena 21.01.1971. godine u Čačku. Osnovnu školu završava u Lučanima, nakon čega pohađa Gimnaziju Filip Filipović u Čačku, na smeru programer. 1990. upisuje Arhitektonski fakultet u Beogradu.

Profesionalnu karijeru započinje 2003. u Kompaniji Progres iz Beograda, kao građevinsko-tehnički savetnik u sektoru Inžinjering. Radi kao glavni inženjer na nekoliko značajnih projekata u Rusiji i Srbiji.

Od januara 2008, menja svoju profesionalnu orijentaciju i zapošljava se u kompaniji Alu Koenig Stahl d.o.o u Beogradu kao savetnik u tehničkoj službi. Kompanija Alu Koenig Stahl je generalni zastupnik kompanije Schüco, renomiranog nemačkog proizvođača sistema za izradu zastakljenih zid zavesa, prozora, vrata i zaštitnih sistema. Nakon 2 godine rada u firmi postaje rukovodilac tehničkog biroa i sa svojim timom učestvuje u dizajnu fasadnih zastakljenih konstrukcija gotovo svih značajnijih objekata u Beogradu i širom zemlje.

Od marta 2022. godine obavlja funkciju generalnog menadžera u Srbiji i postaje deo menadžmenta matične firme Alu Koenig Stahl GmbH, kao jedina žena u 170 godina dugoj istoriji kompanije.

Aleksandra Lekić

Aleksandra Lekić

Master inženjer arhitekture sa 10 godina radnog iskustva u struci. Završila Osnovne i Master akademske studije na Arhitektonskom fakultetu Univeziteta u Beogradu. U toku studiranja radi na fakultetu kao demonstrator na master studijama u kabinetu profesorke Vesne Cagić Milošević.

U svojoj praksi učestvuje u projektovanju objekata različitih namena, od privatnih kuća do višenamenskih kompleksa. Svoje angažovanje usmerava ka održivoj arhitekturi još na fakultetu. Kasnije, u praksi, održivost se pojavljuje u njenom radu u više aspekata - od zadovoljnog klijenta, ispoštovanog i sačuvanog okruženja, maksimalno iskorišćenog i funkcionalno isprojektovanog prostora do propratnih sistema koji omogućavaju da se energija koristi na najbolji mogući način.

Zaposlena je kao senior arhitekta u arhitektonskom birou Revolution Architects, gde dobija priliku da radi, sa autorom projekta - arhitektom Jugoslavom Jugovićem, na projektu hotela Crni vrh , o čemu će detaljnije pričati na konferenciji.

Aleksandar Savić

Aleksandar Savić

Aleksandar Savić, generalni direktor AskUs i konsultant na projektu „Promocija obnovljivih izvora energije i energetske efikasnosti u Srbiji“, GIZ ima 19 godina bogatog bankarskog iskustva. Upravljao je odnosima sa najvećim i najuglednijim klijentima u sektoru energetike i bio na čelu finansiranja prvih projekata obnovljive energije u Srbiji.

Poslednjih 13 godina upravljao je najvećim portfolijom projekata obnovljive energije na tržištu. Od početka ove godine odlučio je da podeli svoje opsežno znanje sa drugim finansijskim institucijama i investitorima kao konsultant.

Zajedno sa svojim timom obezbeđuje održiva i isplativa rešenja za finansiranje OIE projekata, kao i projekata energetske efikasnosti kako bi omogućio preko potrebnu energetsku tranziciju, što je zadatak koji postaje sve zahtevniji u svetlu trenutnih svetskih događaja.

Dragana Golubović

Dragana Golubović

Dragana Golubović je diplomirani građevinski inženjer sa više od 23 godine profesionalnog iskustva. Diplomirala je na Građevinskom fakultetu u Beogradu 2001. godine na smeru Hidrotehnika i vodno ekološko inženjerstvo i stekla specijalizaciju 2023. godine na istom fakultetu pod mentorstvom Profesora Nenada Ivaniševića u oblasti Upravljanja investicionim projektima. U svom završnom radu obradila je oblast zelene i održive gradnje tj. primenu američkog Leed standarda gradnje u Srbiji.

Kao licencirani građevinski inženjer, član Inženjerske komore Srbije, Dragana Golubović je dugogodišnji član i aktivni učesnik komisije za standarde (Snabdevanje vodom i inžinjerstvo otpadnih voda), pri ISS.

U kompaniji ACO građevinski elementi, radi na poziciji Menadžer razvoja poslovanja i odgovorna je za identifikaciju, planiranje i realizaciju strategija za rast i proširenje poslovanja. Njena zaduženja obuhvataju analizu tržišta, pronalaženje novih poslovnih prilika i uspostavljanje partnerskih odnosa radi ostvarivanja ciljeva kompanije, pružanje podrške, motivacija i mentorstvo.

Sa svojim iskustvom, visokom motivacijom i orijentacijom na rezultate, Dragana nastavlja svoju posvećenost ka unapređenju građevinskog sektora u oblasti hidrotehnike, donoseći inovativne pristupe i rešenja.

Aleksandar Ranitović

Aleksandar Ranitović

Aleksandar Ranitović diplomirani je inženjer arhitekture sa više od 20 godina profesionalnog iskustva. Diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu 2003. godine u studiju profesora Darka Marušića. Tokom svoje karijere imao je priliku da učestvuje u razvoju i realizaciji raznorodnih projekata, kako u sferi enterijera tako i u sferi arhitektonskog projektovanja.

Svoj pristup projektovanju bazira na jednovremenoj odgovornosti prema graditeljskom nasleđu, aktuelnim arhitektonskim kretanjima i onome što sledi. Kontinuitet je nešto čemu teži, a „Održivu“ arhitekturu vidi kao jedini pravac u kom se savremena arhitektura može i sme kretati.

Živi i radi u Novom Sadu a od 2020. godine deo je tima „Andzor Engineering“ d.o.o na poziciji senior arhitekte.

Miloš Petrović

Miloš Petrović

Direktor Arhi.pro Project-a, jedne od vodećih projektantskih kuća u regionu sa više od 80 zaposlenih profesionalaca, arhitekata i inženjera svih projektantskih struka.

Iskusan i ostvaren arhitekta sa skoro tri decenije prakse u projektovanju, 1996. godine kao student postdiplomskih studija počeo sa istraživačkim radom u akademskom okruženju na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu i NGO sektoru, 2004. godine nastavio sa projektantskom praksom u renomiranom Slavija Birou, od 2010. godine radi u kompaniji Arhi.pro kao dizajn direktor, autor i vodeći projektant na nizu projekata, među kojma su i neki od najreferentnijih domaćih i internacionalnih projekata u zemlji i regionu.

Razvoj, učenje i napredak kao životni princip deli sa saradnicima, arhitekturu doživljava lično, radi verujući u kvalitet, arhitekturi se raduje, svestan traga arhitektonskog nasleđa.

Ilja Mikitišin

Ilja Mikitišin

Ilja Mikitišin, rođen 1969. godine u Novom Sadu, odrastao je u Beogradu, Srbija. Studirao arhitekturu na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Od početka svoje karijere održava ravnotežu između svoje profesionalne projektantske aktivnosti i upravljanja projektima na gradilištu. Krajem 2012. odlazi u Rusiju u kojoj ostaje par godina, radeći na najvećim projektima u Moskvi kao Lead Architect 2 najveća lanca hotela, gde vodi gradilište i inženjerski sektor vezan za nadzor i projektovanje.

Aktivan član arhitektonskih organizacija koje je više puta predstavljao: DaNS, član upravnog odbora Arhitektonskog društva Novog Sada (2000-2004), UAS, potpredsednik Arhitektonskog srpskog društva (2006-2010), DAB, član suda časti u Arhitektonskom društvu Beograda (od 2016), član Saveta Salona Arhitekture (2008-2012), član žirija Novosadkog Salon Arhitekture 2022. godine.

Dobitnik je međunarodnih i nacionalnih priznanja i nagrada na arhitektonskim konkursima u kategoriji objekata kulture, muzeja i objekata visokog školstva. U privatnoj praksi najviše se bavi projektovanjem poslovnih objekata, hotela i rezidencijalne arhitekture socijalnog stanovanja.

Obožava tenis, tehnologiju i rok muziku.

Jelena Modrić Maravić

Jelena Modrić Maravić

Jelena Maravić Modrić, rođena u Kikindi, odrasla u Novom Sadu gde živi sa porodicom, suprugom i sinom. Magistar pravnih nauka, ekstremno dobrog osećaja za prodaju i odnose sa klijentima, naročito u B2B segmentu gde je godinama radila, sticala i delila znanja u upravljanju ljudima i timovima koje je uspešno vodila u nekoliko globalno poznatim korporacijama kao vodeći i izvršni direktor za prodaju. Njena odlučnost i istrajnost u poslu kojim se bavi opisuje je kao osobu od poverenja i uticaja na biznis. Dugogodišnje iskustvo u radu na televiziji uspešno primenjuje u komunikaciji sa klijentima.

Sertifikovani je konsultant i trener prodaje mnogim mladim uspešnim menadžerima iz različitih branši iz najuglednijih kompanija u Srbiji i Hrvatskoj.

Usmerava energiju ka pozitivnim ishodima, podržava, koristi i unapređuje potencijale kompanije i pojedinca u savremenom poslovanju. Prepoznatljiva je u uspostavljanju korporativne kulture i uključivanju svih zaposlenih.

Nikola Maksimčuk

Nikola Maksimčuk

Direktor prodaje u Telemaxu d.o.o. Banja Luka sa dugogodišnjim iskustvom u prodaji i upravljanju projektima. Nakon završetka osnovnih studija u Beču, vratio se u porodičnu firmu kako bi stečeno znanje i veštine primenio u poslovanju Telemaxa d.o.o.

Od početka svog angažmana u kompaniji posvećen je otvaranju novih poslova i projekata. Shodno tome predlaže otvaranje novog sektora u kompaniji - prodaja i ugradnja pametne LED rasvete. Osim prodaje i montaže, sektor je edukovao potencijalne i postojeće kupce i partnere kompanije o značaju i prednostima ugradnje pametne rasvete.

Poslednje četiri godine fokus je pomerio na stvaranje i unapređenje novog sektora kompanije, odnosno novog brenda kompanije - City Gecko. Uložio je mnogo truda i rada na jačanju samog brenda ide od jačanja ljudi koji su deo njega.

prof. dr Đorđe Veljović

prof. dr Đorđe Veljović

Dr. Đorđe Veljović, vanredni profesor na Tehnološko-metalurškom fakultetu Univerziteta u Beogradu, stekao je diplome osnovnih i magistarskih studija u oblasti neorganske hemijske tehnologije i neorganskih materijala na Tehnološko-metalurškom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2002. i 2007. godine.

Doktorat je odbranio 2010. godine na istom fakultetu i stekao je titulu doktora tehničkih nauka iz oblasti hemije i hemijske tehnologije. Profesor je na predmetima na osnovnim i postdiplomskim studijama:
"Procesiranje i primena keramičkih materijala", "Tehnologija građevinskih materijala", "Savremene građevinske materijale" i "Metode karakterizacije keramičkih i staklenih materijala".

Dobitnik je medalje za postignuća u naučnom radu za 2011. godinu od strane Srpskog hemijskog društva. Bio je gostujući ekspert iz Srbije na skupštini Komiteta za bioetiku Saveta Evrope u Parizu.. Autor je više od 100 recenziranih radova i preko 140 radova prezentovanih na nacionalnim i međunarodnim naučnim konferencijama, član je naučnih i organizacionih odbora više naučnih konferencija.

Dejan Bojović

Dejan Bojović

Predsednik Srpske asocijacije za rušenje, dekontaminaciju i reciklažu, g. Dejan Bojović pionir je u stvaranju nove industrije i zakonskog regulisanja rušenja kod nas i u regionu, kao i uvođenja nove kategorije otpada pod nazivom otpad od rušenja i građenja i reupotrebom tog materijala u građevinski proizvod. Asocijacija je organizator nacionalne nagrade za cirkularnu ekonomiju u građevinarstvu za studente, master i doktorske radove za oblasti rušenje, dekontaminacija i reciklaža.

G. Bojović je autor, koautor i saradnik na više projekata i radova u oblasti rušenja, dekontaminacije i reciklaže.

Saradnik na EU protokolu o reciklaži 70% otpada od građenja i rušenja kao zvaničan dokument EU, koautor na važnom edukativnom štivu Cirkularna ekonomija u građevinarstvu, Rušenje visokih objekata i niz drugih uže stručnih i profesionalnih smernica.

Bratislav Obradović

Bratislav Obradović

Rođen u Smederevu gde je i završio osnovnu školu. Srednju školu završava u Kruševcu a Mašinski fakultet u Beogradu. Narednih 6 godina radi kao asistent na Mašinskom fakultetu, na Katedri za motore SUS.

2001. godine prelazi u ALUMIL, u Beogradu, 2004. se seli za Novi Sad. Do 2010. radi u novosadskom ogranku ALUMIL-a kada prelazi u njihovu fabriku u Novoj Pazovi. U ALUMUL-u je radio u sektorima prodaje, komercijale i logistike.

Od 2016. je u MIREX-u u tehničkom sektoru, kao vodeći inženjer za tehničku podršku klijentima a sada je na poziciji Tehničkog direktora. Doprineo je podizanju tehničke službe na viši nivo i uvrstio brojne nove i unapređene sisteme profila u standardnu ponudu kompanije MIREX.

Milena Ivanović

Milena Ivanović

Milena N. Ivanović je student doktorskih studija na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, uža naučna oblast: urbanizam i prostorno planiranje. Master tezu je odbranila jula 2014. godine. Svoje stručno usavršavanje iz oblasti urbanizma, nastavila je kroz naučne radove, planove i projekte. Učestvovala je na preko 30 stručnih nacionalnih i međunarodnih konferencija i izložbi.

Svoju profesionalnu karijeru započela je u Istraživačko - poslovnom centru Arhitektonskog fakulteta u Beogradu - IPC, kasnije Urbopolis doo, Republički geodetski zavod - Nacionalna infrastruktura geoprostornih podataka, Folic Architects, a od 2022. godine zaposlena je u kompaniji Bureau Cube Partners koja broji preko 50 arhitekata.

Dobitnica je par nagrada na Međunarodnom salonu urbanizma u različitim kategorijama. Autor je logoa i vizuelnog identiteta Nacionalne infrastrukture geoprostornih podataka - Geosrbija. Alumnista Udruženja studenata tehnike Evrope (BEST) i Dostignuća mladih i član Upravnog odbora Balkanskog arhitektonskog bijenala u periodu od 2017 - 2021.

Darija Marković Raščanin

Darija Marković Raščanin

Darija Marković Raščanin je master inženjer arhitekture Univerziteta u Beogradu. Kompaniji Delta Real Estate pridružila se 2017. godine kroz program Mladi lideri, u kojoj trenutno radi na poziciji menadžera za projektovanje i izgradnju. U toku svoje karijere u okviru Delta Real Estate-a, radila je na brojnim značajnim projektim među kojima su: Hotel Indigo u Beogradu, šoping mol Delta Planet u Nišu i šoping mol Delta Planet u Banjaluci.

Darija je član tima koji upravlja projektom rekonstrukcije, sanacije i adaptacije Sava centra, najvećeg kongresnog centra u regionu. Izdvojila bi Delta Iron, kao jako važan projekat u razvoju, čijoj se realizaciji raduje.

Nataša Jeftenić

Nataša Jeftenić

Nataša Jeftenić, rođena 19. septembra 1973. godine u Jajcu, Bosna i Hercegovina, udana je i majka jednog deteta. Ima dvojno državljanstvo, bosansko-srpsko i grčko, i grčki je državljanin od 1993. godine. Sa diplomom iz ekonomije i trgovine, Nataša je obavljala različite menadžerske uloge u kompanijama poput ALUMINCO S.A. i VITAFON LTD, gde je pokazala ekspertizu u upravljanju izvozom, odnosima sa klijentima i strateškom planiranju. Tečno govori srpsko-hrvatski i grčki, sa naprednim poznavanjem engleskog jezika.

Poznata po odličnim komunikacionim veštinama i sposobnosti da obavlja raznovrsne zadatke, Nataša je iskusni profesionalac sa dokazanim uspehom u međunarodnom poslovanju i menadžmentu.

Vladimir Tasevski

Vladimir Tasevski

Predrag Eremić

Predrag Eremić

Predrag Eremić, master inženjer elektrotehnike i računarstva, OBLO Living Novi Sad. Rođen je u Karlovcu 1979. godine. 2004. godine završio je Fakultet tehničkih nauka - departman za računarstvo i automatiku u Novom Sadu. Menadžer prodaje sa preko 15 godina iskustva, a već 10 godina vodeći inženjer prodaje u OBLO Living.

Zadužen je za rad sa investitorima i arhitektima u projektima izgradnje i opremanja objekata u Srbiji i zemljama bivše Jugoslavije.