ArchyEnergy 2024 govornici
Lazar Kuzmanov
M.Arch, osnivač Kuzmanov and Partners
Lazar Kuzmanov (rođen 1968. u Titelu) diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu pod mentorstvom prof. Svetislava Ličine (1995) i stekao magisterij na istom fakultetu (2008).
Počeo je karijeru u Zavodu za urbanizam Novi Sad (1995-2001). U saradnji s arh. Iljom Mikitišinim, od 1997. do 2002. godine, osvojio je nagrade na arhitektonskim i urbanističkim konkursima. Od 2004. godine vodi sopstveni projektni biro Kuzmanov and Partners. U samostalnom radu projektovao je stambene i poslovne objekte u Novom Sadu, ističući se smelim oblikovnim pristupom i pažljivim radom na detaljima. Član je Inženjerske komore, Društva arhitekata Novog Sada (DaNS) i Udruženja primenjenih umetnika i dizajnera Vojvodine (UPIDIV). Od 2000. do 2004. bio je Pokrajinski sekretar za arhitekturu, urbanizam i graditeljstvo AP Vojvodine. Takođe je učestvovao u nastavi na Departmentu za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu (1996-2012).
Bio je predsednik Društva arhitekata Novog Sada i glavni urednik časopisa DaNS (2005-2008). Učestvovao je na preko pedeset izložbi i salona arhitekture u zemlji i inostranstvu, te je dobitnik brojnih nagrada i strukovnih priznanja.
Boris Antonijević
dipl.inž.arh. Product Manager u kompaniji Baumit
Diplomirani inženjer građevine Boris Antonijević radi u kompaniji Baumit d.o.o. od 2008. godine, gde obavlja funkciju Product Manager-a. Na ovoj poziciji, Boris se angažuje u analizi tržišta, istraživanju proizvoda i implementaciji novih proizvoda sa centralnog sedišta Baumit-a na tržištu Srbije.
Takođe, vrši selekciju proizvodnog asortimana prilagođenog nacionalnom tržištu, kao i usklađivanje kvaliteta proizvoda prema očekivanjima i potrebama tržišta. Kontinuirano prati sve evropske i domaće propise koji se odnose na građevinske proizvode. Edukacija tržišta, partnera i zaposlenih je takođe deo njegovih odgovornosti, gde prenosi znanja stečena iz centralnog sedišta Baumita i drugih evropskih zemalja.
Posebno se angažuje na unapređenju sistemskog razmišljanja u korišćenju proizvoda, kako bi se osigurao visok kvalitet, sigurnost i dugotrajnost rešenja, doprinoseći tako većoj kompetentnosti Baumit brenda.
Hrvoje Komac
direktor ift Rosenheim Hrvatska d.o.o.
Direktor kompanije ift Rosenheim Hrvatska d.o.o., partner nemačkog instituta za građevinske proizvode ift Rosenheim Nemačka GmbH. Sa 20 godina iskustva u području sertifikacije i laboratorijskih ispitivanja građevinske stolarije. 2002. godine diplomirao drvnu tehnologiju na Šumarskom Fakultetu Univerziteta u Zagrebu.
Nakon diplome zaposlen u serifikacijskoj kući Euroinspekt d.d. odgovoran za laboratorijska ispitivanja i sertifikaciju građevinskih proizvoda - parketa, podova, drvnih konstrukcija, prozora, vrata, fasada. 2012. godine pridružuje se najvećem nemačkom institutu za prozorsku tehniku ift Rosenheim GmbH kao stručnjak zadužen za implementaciju evropskih normi te sertifikaciju građevinske stolarije na području Slovenije i Hrvatske.
2017. godine postaje direktor prodaje ift Rosenheim-a za područje Balkana (Slovenija, Hrvatska, Srbija, Crna Gora i Bosna i Hercegovina) sa fokusom na ispitivanje i sertifikovanje prozora i vrata.
2018. do danas, obavlja funkciju direktora kompanije ift Rosenheim Hrvatska d.o.o. odgovoran za razvoj i poslovne rezultate instituta ift Rosenheim sa fokusom na laboratorijska ispitivanja i sertifikaciju građevinske stolarije, edukaciju proizvođača/klijenata u pogledu CE označavanja građevinske stolarije, te obavezna ispitivanja i sertifikacije prozora i vrata po normama/standardima Evropske Unije.
Branislav Lj. Jovanović
Master Ekonomije, Master menadžer, EMBA i doktorant ekonomije na funkciji generalnog menadžera prodaje Axioma plus zadužen za stratešku komunikaciju sa inostranim partnerima i njihov nastup na tržištu. Odgovoran za saradnju sa kompanijama Profilink, Expalum i Rolka.
Preko 20 godina aktivno zaposlen sa više od 15 godina rada u kompanijama porodice Mošić. Otac tri devojčice i odgajivač pomeranaca :)
Ivana Petronijević
arhitekta konsultant u kompaniji ALUMIL
Ivana Petronijević rođena je u Zagrebu, a diplomirala je na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Aktivna je kao arhitekta od 2002. godine u sferi projektovanja, investicija, razrade i realizacije projekata iz oblasti stambenih objekata, preko poslovnih kompleksa do hotela, u velikoj meri realizovanih u Srbiji, Grckoj i Italiji.
Prve arhitektonske korake započinje u timu izgradnje Hrama Svetog Save u Beogradu, potom postaje deo tima u projektnom birou Atelier Eva Vaništa Lazarević. Nastavlja profesionalni razvoj kroz saradnju sa arhitektonskim biroima u Atini i Solunu, a od 2013. do 2016. godine bila je deo tima Ministarstva odbrane RS koji je u nadležan za razvoj i izgradnju vojnih objekata. Od 2017. godine deo je kompanije Alumil YU Industry kao arhitekta konsultant na projektima. Aktivno se bavi istraživanjem tržišta Srbije i regiona u cilju širenja mogućnosti za razvoj kompanije i klijenata.
Smatra da svaki profesionalac pored obaveznog kontinualnog usavršavanja na stručnom planu, mora da ima i neguje društvenu odgovornost. Govori engleski, nemacki i grčki jezik.
Bratislav Obradović
Tehnički direktor kompanije MIREX d.o.o.
Rođen u Smederevu gde je i završio osnovnu školu. Srednju školu završava u Kruševcu a Mašinski fakultet u Beogradu. Narednih 6 godina radi kao asistent na Mašinskom fakultetu, na Katedri za motore SUS.n2001. godine prelazi u ALUMIL, u Beogradu, 2004. se seli za Novi Sad.
Do 2010. radi u novosadskom ogranku ALUMIL-a kada prelazi u njihovu fabriku u Novoj Pazovi. U ALUMUL-u je radio u sektorima prodaje, komercijale i logistike. Od 2016. je u MIREX-u u tehničkom sektoru, kao vodeći inženjer za tehničku podršku klijentima a sada je na poziciji Tehničkog direktora.
Doprineo je podizanju tehničke službe na viši nivo i uvrstio brojne nove i unapređene sisteme profila u standardnu ponudu kompanije MIREX.
Vladimir Tasevski
Andreja Buđevac
M.Arch, Arhitektura Buđevac
Andreja Buđevac, rođen u Nišu 1988. godine, predstavlja treću generaciju arhitekata iz porodice Buđevac. Završava srednju školu u Americi, nakon čega odlazi u Beograd i tamo diplomira na arhitektonskom fakultetu 2011. godine.
U Njujork odlazi odmah nakon diplomiranja ali se vraća u Niš gde danas živi i radi. Zajedno sa ocem Sašom vodi tim arhitekata u birou Arhitektura Buđevac odakle širi svoje delovanje u polju arhitekture i dizajna.
Zadnjih godina potpisuje mnoge enterijere publikovane u internacionalnim knjigama i časopisima (Mexico Design-Meksiko, Revista Decor-Brazil, ID+C-Kina, Hiše-Slovenija). Dobitnik je mnogobrojnih inostranih i domaćih priznanja.
Bojan Zabukovec
d.i.a. osnivač i suvlasnik ZAP d.o.o.
Rođen 16.07.1967. u Beogradu, diplomirao na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu 1991. godine. Osnivač i suvlasnik preduzeća ZAP d.o.o., direktor od osnivanja 1990. godine. Predsednik komisije za planove grada Beograda u periodu 2007-2009. godine. Autor više objekata na teritoriji Rusije u periodu 1998-2003. godine, najznačajniji su Hotel Mirage u Kazanju i poslovno stambeni kompleks u Krasnojarsku.
Autor mnogobrojnih objekata i kompleksa na teritoriji Beograda, od čega su najznačajniji projekti: Masterplan IMT (Kompleks Green Line), Stambeni kompleks Expo 2027, GTC Forty one, Blok A (I, II i III faza), Zgrada fakulteta - Geografski fakultet i Fakultet bezbednosti, Stambeno poslovni objekat Square 43, Poslovni objekat Bridge Plaza, Koautor projekta Hotel Hilton u Beogradu, Koautor stambenog kompleksa Lastavice, Stambeno naselje Stepa Stepanović i mnogo drugih stambenih, poslovnih i komercijalnih objekata.
Jelena Mitov
M.Arch, osnivač i suvlasnik Modelart arhitekti
Rođena u Novom Sadu, gde je 2013. godine završila osnovne i master akademske studije, na Fakultetu tehničkih nauka, odsek za arhitektura i urbanizam. Jedan je od osnivača studija Modelart arhitekti, koji danas broji 20 zaposlenih organizovanih u četiri različita sektora.
Studio se bavi projektima na različitim prostornim nivoima uz tendenciju da u svom radu primenjuje Architect Led Design Build metodologiju i na taj način učestvuje u celokupnom procesu stvaranja jednog projekta, od ideje do realizacije. Studio je dobitnih mnogih priznanja i nagrada u zemlji i regioni među kojima su: I nagrada 19. Salona arhitekture u Novom Sadu (2014. god.), Portfolio 33/33 - selekcija 33 najboljih mladih arhitekata do 33. godina u organizaciji časopisa „Arhitekton“ (2013. god.), I nagrada na Internacionalnom konkursu kompanije Velux „Bringing light to life” (2018. god.), 2 priznanja na regionalnom festivalu arhitekture „Big SEE Ljubljana“ (2018. i 2019. god.), Uređenje malih javnih prostora „Nova mesta“ za projekat „Gnezdo“, I nagrada (2021. god.) i dr.
Milka Gnjato
M.Arch, Partner, COO Zabriskie d.o.o.
Milka Gnjato je osnivač i partner arhitektonske firme Zabriskie, gde od 2015. godine vodi kreativni i operativni razvoj sa fokusima na unapređenje kvaliteta projektovanja kroz saradnju svih učesnika projekta i razmenu ideja. Istovremeno, kao COO, implementira operativne strategije koje naglašavaju efikasnost i kvalitet, rast pojedinca i zadovoljstvo klijenta.
Njeno verovanje da arhitektura mora reflektovati vrednosti fizičkog, društvenog, kulturnog i istorijskog konteksta ogleda se u projektima poput vrtića „Tesla – Nauka za život“, poslovne zgrade „Mia Dorćol“ i stambenog kompleksa „Merin Hill“, poslovnog objekta „InGrid“ u Novom Sadu. Diplomirala je na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Dobitnica je prestižnih nagrada, uključujući Grand Prix na Salonu arhitekture u Beogradu, Godišnju nagradu UAS – Aleksej Brkić, Grand Prix salona arhitekture u Novom Sadu, posvećena promociji arhitekture kao discipline koja oblikuje društvene vrednosti kroz vreme.
Vladislav Lalicki
d.i.a. osnivač AVL d.o.o.
Vladislav T. Lalicki (1971, Beograd) diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1999, u studiju prof. arh. Branislava Mitrovića. U periodu 1996 - 99. intenzivno se bavi pozorišnom scenografijom. Nakon diplomiranja, zapošljava se u Kamernoj operi „Madlenianum“, kao koordinator aktivnosti na rekonstrukciji zgrade pozorišta (2000 - 2005). Zatim prelazi u projektni biro „Studio“ doo na poziciju vodećeg projektanta (2005 - 2008). Godine 2008. osniva sopstveni projektni biro (Atelje Vladislav Lalicki doo), u kome nastoji da neguje „manufakturni“ pristup radu, kako u pogledu pristupa projektovanju, tako i sa aspekta izgradnje tima i individualnog razvoja svakog pojedinca koji ga čini.
Autor je i odgovorni projektant velikog broja (preko stotinu) projekata, veoma različitih po nameni, veličini, formi ili kontekstu. Uz iskustvo rada na raznovrsnim arhitektonskim tipologijama (stambeni, poslovni, turistički, objekti kulture…), specifičnu „nišu“ njegovog rada predstavljaju sakralni objekti, projektovani za SPC. Izlagao na brojnim izložbama u oblasti arhitekture, pozorišne scenografije i dizajna, učestvovao na desetak arhitektonskih konkursa, nagrađivan. Povremeno objavljuje autorske tekstove na različite arhitektonske teme. Član Inženjerske komore Srbije i Društva arhitekata Beograda.
Sava Milošević
konsultant za tehnička pitanja (primena i ugradnja proizvoda) u kompaniju Austrotherm d.o.o.
Rođen je 1964. u Beogradu, gde se u potpunosti školovao, sve do sticanja zvanja diplomirani inženjer arhitekture (danas master inženjer arhitekture), nakon uspešnog završetka studija na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Svoja prva profesionalna, radna iskustva Sava je sticao u preduzećima „CEP” i „EKO PLAN” (kao projektant saradnik), da bi zatim u kompaniji „VIZANTIN ART CENTAR” zauzeo poziciju glavnog projektanta i šefa biroa. Nakon toga prelazi u Arhitektonsko-tehničku školu u Beogradu, gde je bio zaposlen kao profesor više stručnih predmeta, a nakon toga i pomoćnik direktora ove stručne obrazovne ustanove.
U kompaniju Austrotherm d.o.o. Sava dolazi u leto 2006. godine i od početka svog rada pa do danas se bavi konsultantskom delatnošću, pružajući tehničku podršku (vezanu za pravilnu primenu i ugradnju proizvoda „Austrotherm”) onim ciljnim grupama na koje je u svom radu najviše usmeren, a to su - investitori, projektanti i izvođači radova. Praćenje objekata u novogradnji i termička sanacija od ranije postojećih objekata, odnosno konstantno obogaćivanje liste naših referentnih objekata u tom smislu je takođe deo svakodnevnih zaduženja Save Miloševića.